تماس بگیرید 09123498298
خانه / آخرین اخبار / روش ساخت تابلو چلنیوم در تابلوسازی

روش ساخت تابلو چلنیوم در تابلوسازی

روش ساخت تابلو چلنیوم در تابلوسازی

ساخت تابلو چلنیوم  : از زمانیکه تابلو چلنیوم ها به بازار آمدند، با استقبال بی‌نظیر افراد روبرو شدند. مسلما شما نیز باید این مدل تابلوسازی را در سطح شهر دیده باشید، تابلو چلنیوم همان تابلوهایی هستند که حروفشان به صورت برجسته ساخته شده است. این مدل تابلوسازی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و در برابر نور آفتاب، گرما و سرما، تغییر شکل نمی‌دهند و همیشگی هستند. در واقع تابلو چلنیوم نمونه‌ای بارز از یک تابلوسازی با متد جدید می‌باشد که با طراحی و ساخت اصولی، متفاوت و جذابش توانسته مشتریان زیادی را به خود جلب کند. ما در این مقاله قصد داریم روش ساخت تابلو چلنیوم را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

روش ساخت تابلو چلنیوم در تابلوسازی

چلنیوم:

تابلو چلنیوم در واقع به شکل حروف برجسته هستند. این حروف‌ها به دلیل برجستگی‌ای که دارند هم می‌توانند به صورت پلاستیکی( پلکسی گلاس) باشند و هم به شکل فلزی( چلنیوم). در دوره‌های قبل، داخل این قبیل تابلوسازی از یک نوع نور به اسم نئون استفاده می‌کردند، در حالیکه کم کم با پیشرفت تکنولوژی، اکنون از لامپ smd بهره میگیرند، چرا که هم طول عمرش بیشتر است و هم نورش، همچنین خطر سوختن و اتصال نیز ندارد. بنابراین بهترین گزینه می‌باشد.

ساخت تابلو چلنیوم

اولین مرحله‌ای که پیش نیاز ساخت تابلو چلنیوم در تابلوسازی می‌باشد، داشتن یک طرح است، شما در ابتدا بایستی طرحتان را از طریق برنامه کورل دراو بسازید. زمانیکه طرح شما از لحاظ فونت و سایز آماده شد آنگاه بایستی طرح را بروی جنس پلکسی گلاس لیزر کنید، پلکسی گلس در واقع یک نوع پلاستیک شفاف همانند شیشه است که در رنگهای مختلفی تولید و به بازار تابلوسازی عرضه شده‌اند. بنابراین در این مورد دغدغه‌ای نخواهید داشت.

روش ساخت تابلو چلنیوم به این صورت است که زمانیکه طرح شما آماده شد، تحویل سیستم برش لیزری داده خواهد شد. سیستم لیزری این حروف را به صورت خودکار در یک ورق پلاستیکی به ابعاد ۱۲۰ در ۱۸۰ پیچیده و برش می‌دهد. هنگامیکه حروف‌ها آماده شد، بایستی به روش دستی عمل کنیم، به اینصورت که حروف را روی یک میز کار که بصورت شبکه‌ای سوراخ شده است قرار می‌دهیم و با فاصله ۵ سانت اضافه‌تر، حروف یا همان چلنیوم را برش می دهیم و سپس دور حروف را چسب می‌زنیم. چون دستگاه لیرزی توسط اروپایی‌ها طراحی گردیده و مناسب حروف لاتین هستن، به همین دلیل ممکن است برای اسم فارسی، کمی زاویه‌دار برش خورده باشد که می‌شود با ابزار مخصوص، حروف زاویه‌دار را شکل داد. تا اینجا حروف تابلو چلنیوم آماده شده است. غالبا حروف تابلو چلنیوم بر روی سطحی بنام ورق کامپوزیت قرار می‌گیرد، هنگامیکه حروف تابلو چلنیوم آماده شد، نورپردازی‌ها انجام شده و بعد از تست، ابتدا بر روی pvc و در نهایت بر روی تابلو کامپوزیت نصب می‌گردد.

کلام آخر:

تابلو چلنیوم از آن دسته تابلوهای تبلیغاتی می‌باشند که بسیار مورد توجه عموم واقع شده، تابلوسازی حروف برجسته‌ای که با نورپردازی‌های متنوع امروزه جایگاه ویژه‌ای را در میان دیگر تابلوها به خود اختصاص داده است. امیدواریم از مطالب فوق نهایت استفاده را برده باشید. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

درباره ی admin

پاسخ دهید